Zaznacz stronę

O nas

Kruszywa najwyższej jakości

Firma P.P.H.U. EUROKRUSZ sp. z o.o. jako kopalnia kruszyw naturalnych , działa na rynku wydobywczym od 2000 roku. 

Od samego początku głównym naszym profilem jest wydobycie ze złoża pospółki, która po procesie płukania wodą i sortowania, dzieli się na różne granulacje piasków i żwirków naturalnych, wykorzystywanych przede wszystkim w branży budowlanej i drogownictwie.

Jakość złoża i zarówno naszych produktów mamy potwierdzoną badaniami, wykonywanymi co roku w Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Krakowie. 

Wszystkie wyroby są zgodne z obowiązującymi normami:

PN-EN 12620+A1:2010 – Kruszywa do betonu

PN-EN 13139:2003 – Kruszywa do zapraw

PN-EN 13043:2004 – Kruszywa do mieszanek bitumiczny i powierzchniowych utrwaleń stosowanych na drogach, lotniskach i innych powierzchniach przeznaczonych do ruchu

PN-EN 13242+A1:2010 – Kruszywa do związanych i niezwiązanych hydraulicznie materiałów stosowanych w obiektach budowlanych i budownictwie drogowym.

 

Ponadto produkowany przez nas piasek typowy o granulacji 0/2 mm , może być stosowany jako piasek do piaskownic, na place zabaw i jako wypełnienie zewnętrznych nawierzchni sportowych – POSIADA  ATEST HIGIENICZNY (B-BK-60211-0285/21).

 

Podczas wieloletniej współpracy z rynkiem budowlanym, zdobyliśmy doświadczenie i umiejętności, dzięki którym na bieżąco ulepszamy wydobycie i produkcję. 

W miesiącu maju 2007 roku została wybudowana i uruchomiona linia technologiczna suszenia i sortowania piasków kwarcowych – stosowanych głównie w produkcji chemii budowlanej, a także przy renowacji obiektów mostowych, czyszczenie cegieł oraz starych obiektów. 

W celu zachowania stabilnej jakości naszych produktów, prowadzimy stały nadzór laboratoryjny.

Produkujemy od 2000 roku.